Mondfotografie en opwassen
Bewustwording van kleur en vorm voor een optimale esthetiek
Kleur en vorm zijn essentieel voor esthetische restauraties. Mondfotografie en een wax-up zijn niet meer weg te denken wanneer het om esthetiek gaat. Stap voor stap worden beide onderwerpen behandeld en door de cursist geoefend.
Inschrijven1 dag
Beschikbaar
7 KRT punten
1135,-
Onderwerpen
- De juiste instellingen van de camera
- Hoe belicht je een tand of kies optimaal?
- Hulpmiddelen voor goede mondfoto's
- De werkwijze voor het efficiënt opwassen
- Hulpmiddelen bij het opwassen van gipsmodellen
- Morfologie van tanden en kiezen
Over deze cursus
Tijdens deze cursus leer je twee belangrijke stappen ter voorbereiding op het maken van esthetische restauraties, zowel in composiet als in keramiek.
Mondfotografie en het maken van een opwas zijn eigenlijk niet meer weg te denken bij plannen en uitvoeren van esthetische restauraties.
Mondfotografie als eerste stap waarbij de uitgangssituatie en mogelijk ook de daaropvolgende behandelingen worden vastgelegd zijn essentieel voor een duidelijke communicatie met de tandtechnicus én met de patiënt.
Het maken van een opwas als tweede stap is van groot belang om de uiteindelijke vormgeving voorafgaand aan de behandeling voor ogen te hebben. Zowel voor de tandarts, de tandtechnicus én de patiënt is een zogenaamde wax-up heel verhelderend.
De mondfotografie wordt stap voor stap behandeld én door de cursist geoefend waarbij de docent zich zal beperken tot een beknopt en beproefd concept. In groepjes van drie personen wordt het maken van een complete serie mondfoto's geoefend.
Tijdens het cursusonderdeel opwassen zal de morfologie van gebitselementen uitgebreid ter sprake komen. Daarnaast wordt het maken van een wax-up uitgebreid door de cursist geoefend. Daarmee wordt een vaardigheid voor vormgeving getraind die ook goed van pas komt bij de behandeling(en) met composiet.
Deze cursus is een goede basis voor cursussen op het gebied van composiet (front)restauraties en keramische (front)restauraties.
Doelgroep en niveau
Deze cursus is geschikt voor tandartsen. Het niveau van de cursus is afgestemd op deelnemers die als tandarts algemeen practicus werken. Zij willen hun kennis en vaardigheden bij de mondfotografie en de wax-up verbeteren voor meer efficiëntie en een voorspelbaarder resultaat.
Duur van de cursus
Het betreft een 1-daagse cursus.
De cursus begint om 09.00 uur en eindigt omstreeks 18.00 uur.
Mondfotografie en opwassen heeft nog niet eerder plaats gevonden, hierdoor is er nog geen gemiddelde waardering voor deze cursus.
Marco Gresnigt Tandarts
Marco Gresnigt is in 2005 afgestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is werkzaam aan de Universiteit van Groningen, deels op het Centrum voor Bijzondere Tandheelkunde. Zijn interesse gaat uit naar de (indirecte) adhesieve tandheelkunde.
Leerdoelen
- Het belang van sluitertijd, diafragma en de ISO-waarde kennen
- Het correct kunnen instellen van de camera
- In staat zijn om een goede fotoserie te kunnen maken
- Voldoende kennis hebben van de morfologie van tanden en kiezen
- In staat zijn om een frontelement op te wassen